Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Përshëndetje vizitor i nderuar,

Forumi uni-prizren është forum i kushtuar studentëve të Universitetit të Prizrenit. Ju nuk jeni i regjistruar ose nuk jeni identifikuar në forum. Ju lutem identifikoheni ose regjistroheni duke klikuar si më poshtë.

Me respekt, stafi i forumit të Universitetit të Prizrenit
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Përshëndetje vizitor i nderuar,

Forumi uni-prizren është forum i kushtuar studentëve të Universitetit të Prizrenit. Ju nuk jeni i regjistruar ose nuk jeni identifikuar në forum. Ju lutem identifikoheni ose regjistroheni duke klikuar si më poshtë.

Me respekt, stafi i forumit të Universitetit të Prizrenit
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2018-2019
 
ForumForum  PortaliPortali  Events  PublicationsPublications  GalleryGallery  KërkoKërko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 5 menyra per te pasur nje rroge me te larte

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Administratori
Administrator
Administrator
Administratori


Numri i postimeve : 1038
Pikët : 26300
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 33
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

5 menyra per te pasur nje rroge me te larte Empty
MesazhTitulli: 5 menyra per te pasur nje rroge me te larte   5 menyra per te pasur nje rroge me te larte Icon_minitime22nd October 2011, 22:10

Bëhuni të mençur, punoni më me mend, e jo më shumë dhe, falë kësaj, mund të prisni një rrogë më të madhe. Mos ngurroni të thoni se doni një rrogë më të madhe. Nëse evitoni bisedën direkte, atëherë imponohuni me kualitete.

5 menyra per te pasur nje rroge me te larte Art.big.paycheck

Specializohuni

Bëhuni ekspert për ndonjë fushë të caktuar, për ndonjë punë apo për detyra në firmën tuaj. Do të keni më pak punë të përditshme, meqë njerëzit nuk do t’ju drejtohen për gjithçka. Do ta dinë që jeni ekspert, psh për prezantime në “Power Point” dhe nuk do t’ju mërzisin për gjëra të tjera.

Përshtatuni

Mendoni si mund të përshtatni aftësitë tuaja me atë që nevojitet në firmë. Nëse më shumë vlerësohen të punësuarit që kanë aftësi më të mëdha kompjuterike, atëherë punoni edhe ju në këtë drejtim.

Trajnohuni

Nëse kolegët tuaj vazhdimisht ju thërrasin që t’ju konsultojnë rreth punës në ndonjë program, si të përpilojnë ndonjë deklaratë apo të organizojnë ndonjë eveniment, atëherë është mirë që të mendoni të merreni me aftësimin e kuadrove në firmën ku punoni. Propozojani këtë shefave. Me këtë do ta shfaqni interesimin tuaj për ekip, gjë që ju sjell poena shtesë.

Pajisuni me certifikata

Certifikata për kursin e përfunduar „Microsoft“, apo „Linux“ do t’ju pozicionojë më mirë në punë. Mbarojeni ndonjë kurs jashtë orarit të punës dhe për këtë njoftojeni shefin tuaj.

Mos u dorëzoni

Nëse në postin në të cilin punoni nuk ka vend për rritjen e rrogës, mos u dëshpëroni. Kërkoni transferim në ndonjë vend me rrogë më të mirë në firmë. Mos hiqni dorë nga qëllimi juaj, as me çmimin e ndërrimit të kompanisë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://uni-prizren.albanianforum.net
 
5 menyra per te pasur nje rroge me te larte
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» 20 Mënyra efektive të Leximit
» Menyra si te gjeni nje ide te mire per biznes

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Hapësirë e lirë :: Këshilla për studentët-
Kërce tek: