Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Pershendetje vizitor i nderuar

Forumi UPPZ eshte forum i kushtuar studenteve te Fakuktetit te Prizrenit, dhe ju sigurisht nuk jeni i regjistruar, ose ne qofte se jeni i regjistruar, atehere duhet te identifikoheni.

Per ta bere kete, klikoni ne njeren nga poshte.

Regjistrimi nuk ju merr kohe me shume se 30 sec.

Me respekt, staffi i UPPZ
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2017-2018
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 5 menyra per te pasur nje rroge me te larte

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët e grumbulluara : 14568
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: 5 menyra per te pasur nje rroge me te larte   22nd October 2011, 22:10

Bëhuni të mençur, punoni më me mend, e jo më shumë dhe, falë kësaj, mund të prisni një rrogë më të madhe. Mos ngurroni të thoni se doni një rrogë më të madhe. Nëse evitoni bisedën direkte, atëherë imponohuni me kualitete.Specializohuni

Bëhuni ekspert për ndonjë fushë të caktuar, për ndonjë punë apo për detyra në firmën tuaj. Do të keni më pak punë të përditshme, meqë njerëzit nuk do t’ju drejtohen për gjithçka. Do ta dinë që jeni ekspert, psh për prezantime në “Power Point” dhe nuk do t’ju mërzisin për gjëra të tjera.

Përshtatuni

Mendoni si mund të përshtatni aftësitë tuaja me atë që nevojitet në firmë. Nëse më shumë vlerësohen të punësuarit që kanë aftësi më të mëdha kompjuterike, atëherë punoni edhe ju në këtë drejtim.

Trajnohuni

Nëse kolegët tuaj vazhdimisht ju thërrasin që t’ju konsultojnë rreth punës në ndonjë program, si të përpilojnë ndonjë deklaratë apo të organizojnë ndonjë eveniment, atëherë është mirë që të mendoni të merreni me aftësimin e kuadrove në firmën ku punoni. Propozojani këtë shefave. Me këtë do ta shfaqni interesimin tuaj për ekip, gjë që ju sjell poena shtesë.

Pajisuni me certifikata

Certifikata për kursin e përfunduar „Microsoft“, apo „Linux“ do t’ju pozicionojë më mirë në punë. Mbarojeni ndonjë kurs jashtë orarit të punës dhe për këtë njoftojeni shefin tuaj.

Mos u dorëzoni

Nëse në postin në të cilin punoni nuk ka vend për rritjen e rrogës, mos u dëshpëroni. Kërkoni transferim në ndonjë vend me rrogë më të mirë në firmë. Mos hiqni dorë nga qëllimi juaj, as me çmimin e ndërrimit të kompanisë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.forumotion.net
 
5 menyra per te pasur nje rroge me te larte
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sipas serbëve, Flamuri ynë para Skenderbeut, paska pasur mbi shqiponjë një kryq
» Per veprimtaret patriote me shpirt te pasur, Medije dhe Mustafa Vraniqi‏

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Hapësirë e lirë :: Këshilla për studentët-
Kërce tek: