Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Pershendetje vizitor i nderuar

Forumi UPPZ eshte forum i kushtuar studenteve te Fakuktetit te Prizrenit, dhe ju sigurisht nuk jeni i regjistruar, ose ne qofte se jeni i regjistruar, atehere duhet te identifikoheni.

Per ta bere kete, klikoni ne njeren nga poshte.

Regjistrimi nuk ju merr kohe me shume se 30 sec.

Me respekt, staffi i UPPZ
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2017-2018
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kualiteti i Universiteteve Publike dhe ato Private.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gashi
Super Master
Super Master
avatar

Numri i postimeve : 868
Pikët e grumbulluara : 12894
Reputacioni : 18
Join date : 26/09/2011
Age : 26
Location : Prizren
Drejtimi : Software Design

MesazhTitulli: Kualiteti i Universiteteve Publike dhe ato Private.   8th October 2011, 12:57

Kualiteti i Universiteteve Publike dhe ato Private.

Cilat mendon qe kan kualitet me te mire ne nxerrjen e studenteve me te mire, te kushteve mesimore, planprogramit, orareve, aktiviteteve te ndryshme etj..

Diskutoni ketu hapur.

Vrejtje: Fjalet ose komentet ofenduse, fshihen dhe merr vrjetje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët e grumbulluara : 14868
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: Re: Kualiteti i Universiteteve Publike dhe ato Private.   16th October 2011, 11:17

Kjo gje eshte pak e veshtire te dallohet, sepse ka Universite Private qe jane mjaft te mira dhe qe nxjerrin studente te mire, madje ku studentet sigurojne punen akoma pa perfunduar studimet, dhe keto universitete private gjenden ne Prishtine, siq jane AUK e shume te tjera.
Ndersa ka universitete te tjera private, qe nuk jane aq kualitative ne mesim... ne qofte se i krahasojme me keto publike, ku perkunder parregullesive dhe te metave qe kane, mesimi eshte me kualitativ dhe ka studente shume te mire.

Mirepo ne pergjithesi, ne Kosove, diploma nga nje Universitet Publike eshte me shume e pranueshme se sa nga ato private, perveq disave qe jane me emer ne Prishtine.

Gjithsesi, i takon vet studentit qe secili te flas per kualitetin e mesimit ne shkollen e tij...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.forumotion.net
 
Kualiteti i Universiteteve Publike dhe ato Private.
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Jeta private e Muhametit…
» Krasniqi bën thirrje për kërkim falje publike
» LETËR PUBLIKE PËR FATMIR SEJDIUN, JAKUP KRASNIQIN DHE HASHIM THAÇIN

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Hapësirë e lirë :: Chit-chat-
Kërce tek: