Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Pershendetje vizitor i nderuar

Forumi UPPZ eshte forum i kushtuar studenteve te Fakuktetit te Prizrenit, dhe ju sigurisht nuk jeni i regjistruar, ose ne qofte se jeni i regjistruar, atehere duhet te identifikoheni.

Per ta bere kete, klikoni ne njeren nga poshte.

Regjistrimi nuk ju merr kohe me shume se 30 sec.

Me respekt, staffi i UPPZ
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2017-2018
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Njoftim per regjistrim

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët e grumbulluara : 14568
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: Njoftim per regjistrim   22nd September 2012, 21:34

NJOFTIM

AFATET E KONKURSIT
Për regjistrimin e studentëve në vitin e parë të studimeve afatet e konkursit janë si vijon:
Paraqitja e dokumenteve zgjat prej datës 19.09.2012 deri më 28.09.2012
Provimi pranues do të mbahet më 2.10.2012 duke filluar prej orës 9.00
Të gjithë kandidatët të cilët i nënshtrohen provimit pranues duhet ta kenë me vete dokumentin e identifikimit.
Provimi pranues mbahet me datën 02.09.2012 sipas këtij orari:
Juridik prej 9:00-10:00;
Administrim Biznesi prej 10:30-11:30;
Menaxhment Ndërkombëtar prej 11:30-12:30;
Gjuhë gjermane prej 13:00-14:00
Programi Fillor, Parashkollor, Gjuhë Shqipe, Gjuhë Angleze prej 14:30-16:00

NUMRI I STUDENTËVE TË CILËT DO TË PRANOHEN-SIPAS PROGRAMEVE:
A. Në Gjuhën Shqipe:
Nr. rend.: Programet (fakultetet): Numri i stud.për regjistrim:
1 Juridiku 80
2 Administrim Biznesi 30
3 Menaxhment Ndërkombëtar 50
4 TIT 110
5 Dizajn i Sofftwerit 140
6 Gjuhës Gjermane 10
7 Gjuhë Shqipe 10
8 Programi Fillor 20
9 Programi Parashkollor 20
10 Matematikë-Informatikë 10
11 Fizikë-Kimi 10
12 Gjuhë Angleze 10
Total: 500

Me rastin e konkurrimit, kandidatët duhet t’i sjellin këto dokumente origjinale:

o Certifikatën e lindjes (nuk është me rëndësi data e lëshimit të saj);
o Dëftesat e të gjitha klasave të shkollës së mesme;
o Diplomën e kryerjes së shkollës së mesme ose dëftesën e maturës, nëse ka patur provim të maturës;
o Për kandidatët të cilët nuk janë shtetas të R. së Kosovës-Vendimin mbi njohjen e shkollimit jashtë vendit;
o Pagesën prej 10 Є.

Forma e pagesës merret në Universitet, ndërsa pagesa bëhet në bankë.
Shtetasit e huaj, që nuk e kanë mbaruar shkollimin e mesëm në gjuhën shqipe, përveç dokumenteve të lartcekura,
paraqesin edhe dëshminë mbi njohjen e gjuhës shqipe.
Kandidatëve u rekomandohet që para paraqitjes në konkurs të kenë kopje të mjaftueshme të dokumenteve,
sepse dokumentet origjinale nuk do të mund t’i tërheqin deri në përfundim të studimeve apo çregjistrim nga
fakulteti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.forumotion.net
 
Njoftim per regjistrim
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Qendra Ndërkombëtare e Kulturës “Arbnori”: Njoftim për Shtyp
» Kristaq Shabani:Njoftim për libër të ri-Syriha Ademovi-Drita, syri i shpirtit
» "Lidhja qeparotase dhe miqte e saj"-NJOFTIM
» Valon Kurtishi: Regjistrim i popullsisë apo manipulim antishqiptar?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Lajmet te Portali :: LAJMET E UPPz-së-
Kërce tek: