Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Pershendetje vizitor i nderuar

Forumi UPPZ eshte forum i kushtuar studenteve te Fakuktetit te Prizrenit, dhe ju sigurisht nuk jeni i regjistruar, ose ne qofte se jeni i regjistruar, atehere duhet te identifikoheni.

Per ta bere kete, klikoni ne njeren nga poshte.

Regjistrimi nuk ju merr kohe me shume se 30 sec.

Me respekt, staffi i UPPZ
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2017-2018
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 U nënshkrua marrëveshje bashkëpunimi mes Universitetit të Prizrenit dhe Bibliotekës Kombëtare dhe Universitare të Kosovës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët e grumbulluara : 15003
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: U nënshkrua marrëveshje bashkëpunimi mes Universitetit të Prizrenit dhe Bibliotekës Kombëtare dhe Universitare të Kosovës   23rd March 2012, 21:16

U nënshkrua marrëveshje bashkëpunimi mes Universitetit të Prizrenit dhe Bibliotekës Kombëtare dhe Universitare të KosovësNë ambientet e Universitetit Publik të Prizrenit, të hënën, është nënshkruar marrëveshje bashkëpunimit nw mes UPZ-së dhe Bibliotekës Kombëtare dhe Universitare të Kosovës për anëtarësimi i UPZ-së në Asociacionin e Bibliotekave Elektronike të Kosovës dhe shfrytëzimin e burimeve dhe materialeve elektronike të nevojshme. Marrëveshjen e bashkëpunimit e kanë nënshkruar Rektori i UPZ-së, Prof. Dr. Mazllum Baraliu, dhe Drejtori i BKUK-së Prof. Dr. Sali Bashota. Me këtë rast, drejtori i BKUK-së ka dhuruar edhe një kontingjent librash për Bibliotekën e Universitetit të Prizrenit.

Rektori i Universitetit Publik të Prizrenit e ka vlerësuar shumë të rëndësishme nënshkrimin e kësaj marrëveshje për studentët e këtij universiteti dhe ka falënderuar drejtorin e BKUK-së për angazhimin dhe bashkëpunimin që kjo po realizohet.

Edhe drejtori i BKUK-së, Prof. Dr. Sali Bashota, e ka vlerësuar shumë të rëndësishme për të dyja institucionet nënshkrimin e kësaj marrëveshje.

“Kjo është një marrëveshje e rëndësishme për BKUK-në dhe UPZ-në, duke ditur faktin se rektori dhe stafi po bëjnë përpjekje që ky universitet të jetë modern, me programe të shumta për avancimin e dijes, shkencës dhe mendimit profesional, i rëndësishëm për këtë pjesë të Kosovës”, ka theksuar Bashota, duke shtuar se tani e tutje UPZ po i bashkëngjitet konsorciumit të bibliotekave elektronike të Kosovës.

“Ky është një fillim i mbarë i punës së përbashkët, që do të vazhdoj edhe në të ardhmen”, ka thënë ai.

Datë: 19.03.2012 REKTORATI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.forumotion.net
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët e grumbulluara : 15003
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: Re: U nënshkrua marrëveshje bashkëpunimi mes Universitetit të Prizrenit dhe Bibliotekës Kombëtare dhe Universitare të Kosovës   23rd March 2012, 21:17

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.forumotion.net
 
U nënshkrua marrëveshje bashkëpunimi mes Universitetit të Prizrenit dhe Bibliotekës Kombëtare dhe Universitare të Kosovës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Berisha në Kosovë marrëveshje ndërshtetërore
» Spiunët dhe bashkëpunëtorët e diktaturës, mos lejohen as në media
» Çfarë përmbante Marrëveshja ndërmjet Ahmet Zogut dhe Nikolla Pashiç?!
» Lavdrim Muhaxheri duke e marrë në pyetje djalin që e ekzekutoi me antitank (Video +18)
» Prishtinë: Vritet Diana Kastrati nga ish-bashkëshorti

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Kategoria e njohjes me anëtarët :: Universiteti i Prizrenit-
Kërce tek: