Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Pershendetje vizitor i nderuar

Forumi UPPZ eshte forum i kushtuar studenteve te Fakuktetit te Prizrenit, dhe ju sigurisht nuk jeni i regjistruar, ose ne qofte se jeni i regjistruar, atehere duhet te identifikoheni.

Per ta bere kete, klikoni ne njeren nga poshte.

Regjistrimi nuk ju merr kohe me shume se 30 sec.

Me respekt, staffi i UPPZ
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2017-2018
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 NASA: Është zbuluar një planet i ngjashëm me Tokën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët e grumbulluara : 14868
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: NASA: Është zbuluar një planet i ngjashëm me Tokën   12th December 2011, 07:44

NASA: Është zbuluar një planet i ngjashëm me Tokën
Një planet shumë i ngjashëm me Tokën është zbuluar duke qarkulluar rreth një ylli, që është larg 600 vite drite.

E marte 6 Dhjetor 2011 15:24

Shkencëtarët në agjencinë amerikane për gjithësi, NASA, thonë se planeti, i quajtur Kepler-22b, është shumë mirë i pozicionuar për të pasur ujë në formë të lëngut në sipërfaqen e tij, që është burimi kryesor për jetë në Tokë.
Ky planet është dy herë më i madh se Toka dhe është zbuluar nga teleskopi i agjencisë NASA, Kepler, që në gjithësi ishte lansuar para tri vitesh. /rfe/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.forumotion.net
 
NASA: Është zbuluar një planet i ngjashëm me Tokën
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Working :: Shkenca-
Kërce tek: