Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Pershendetje vizitor i nderuar

Forumi UPPZ eshte forum i kushtuar studenteve te Fakuktetit te Prizrenit, dhe ju sigurisht nuk jeni i regjistruar, ose ne qofte se jeni i regjistruar, atehere duhet te identifikoheni.

Per ta bere kete, klikoni ne njeren nga poshte.

Regjistrimi nuk ju merr kohe me shume se 30 sec.

Me respekt, staffi i UPPZ
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2017-2018
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Heq dorë nga rroga shkaku i gabimit të nëpunësve të tij

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët e grumbulluara : 14868
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: Heq dorë nga rroga shkaku i gabimit të nëpunësve të tij   27th November 2011, 19:06

Heq dorë nga rroga shkaku i gabimit të nëpunësve të tij


Tokio, 18 nëntor – Ministri japonez për Mbrojtjen e Ambientit deklaroi
sot se heq dorë nga rrogat e tij mujore (rreth 15 mijë euro), pas
gabimit të nëpunësve të tij, të cilët në një parcelë të parrethuar kanë
hedhur mostrën e dheut radioaktiv të destinuar për testim e të sjellë
nga rrethina e centralit bërthamor Fukushima.

Goshi Hosono, ylli
i ri i Partisë Demokratike të Japonisë, që është në pushtet, deklaroi
se heq dorë në tërësi nga rrogat mujore gjatë tërë mandatit, në mënyrë
që të përmirësojë gabimin e bërë nga nëpunësit e tij.

Ky
ministër, i cili gjithashtu është i ngarkuar për sanimin e dëmeve nga
aksidenti i centralit në Fukushima, megjithëkëtë do të vazhdojë të marrë
rrogën e deputetit të parlamentit në lartësi prej afro 13 mijë eurove.


“Përgjegjësia ime si shef i kësaj ministrie është shumë e
madhe”, deklaroi ai pas zbulimit të gabimit që e kishin bërë nëpunësit e
ministrisë së tij.

Mostra e dheut e hedhur gabimisht në
ndërkohë është hequr, kurse të punësuarit dhe shefat e tyre janë
gjobitur m,e ulje të përkohshme të rrogave, ndërsa disa janë transferuar
në vende të tjera pune.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.forumotion.net
 
Heq dorë nga rroga shkaku i gabimit të nëpunësve të tij
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Avni Rustemi ne syte e Eqerem bej Vlores

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Hapësirë e lirë :: Tjetër-
Kërce tek: