Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI
Pershendetje vizitor i nderuar

Forumi UPPZ eshte forum i kushtuar studenteve te Fakuktetit te Prizrenit, dhe ju sigurisht nuk jeni i regjistruar, ose ne qofte se jeni i regjistruar, atehere duhet te identifikoheni.

Per ta bere kete, klikoni ne njeren nga poshte.

Regjistrimi nuk ju merr kohe me shume se 30 sec.

Me respekt, staffi i UPPZ
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI

Viti Akademik 2017-2018
 
ForumForum  CalendarCalendar  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si te lexoni njoftimin per pune

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Adminstratori
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 1038
Pikët e grumbulluara : 14568
Reputacioni : 49
Join date : 17/02/2011
Age : 27
Location : Prizren
Drejtimi : Administrim Biznesi

MesazhTitulli: Si te lexoni njoftimin per pune   2nd October 2011, 08:44

Si të lexoni njoftimin për punë
Gjatë leximit të njoftimit për punë duhet që të merrni informata korekte, pasi që ndodh qe njoftimet për punë nuk përmbajnë informata të plota.

Duhet të mërrni informata më të hollësishmë se me cfarë miret kompania dhe cfarë kualitetesh ju nevojiten që të punësoheni. Që të jeni sa më efektiv dh eta kuptoni njoftimin (shpalljen ) për punë është mirë që atë ta realizoni përmes shtatë fjalive pyetëse:Keshilla 1. Cfarë nuk kuptoni ju lidhur me shpalljen e punës ?
 2. Cfarë lloji kompanisë/industrisë është ajo ? Cfarë është dukë
  ndodhur në kompani apo industri ? A është ajo duke punësuar apo duke u
  zgjeruar ? A është ajo duke vepruar me shpenzimet e vogla dhe me marzha
  të larta fitimi ?

 3. cili është qëllimi kryesor I pozitës që ofrohet ?
 4. Pse është kjo pozitë e rëndësishmë qër kopanin ? Si duhet ndikoj ky funksion në fitimin apo humbjen e kompanisë ?
 5. Cfarë lloje aftësish dëshirojnë ata ? Cfar aftësi tjera mund të nevoiten, të dhënë për qëllimin e punës ?
 6. Cfarë lloje të cilësirave personale dëshirojnë ata ? Cfar cilesi
  tjera personale mund të nevoitën, dhe të dhëna në qëllimin e punës ?

 7. Cfarë lloje njohurish/trajnimi dëshirojnë ata ? Cfarë njohurie
  tjetër apo trajnimi mund të nevoitet, I dhënë në qëllimin e punës ?
  Autor:
  Erhan Krasniqi
  Menaxherat.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://uni-prizren.forumotion.net
 
Si te lexoni njoftimin per pune
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Komente të ndryshme
» Faik Krasniqi: Protokolli Eulex-Serbi, tanime pune e kryer,por si duhet te reagohet ndaj ketij Protokolli
» AKR premton 7 për qind ngritje ekonomike dhe 30 mijë vende pune

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Universiteti i Prizrenit UKSHIN HOTI :: Hapësirë e lirë :: Këshilla për studentët-
Kërce tek: